czerwiec17 , 2024

Dlaczego warto dziennie chodzić 10 000 kroków?

Polecane

Jak zaoszczędzić pieniądze na zakupach online dzięki kuponom rabatowym?

W dobie cyfrowej transformacji zakupy online stały się nie...

Jak oszczędzać pieniądze w niepewnych czasach?

W obliczu trudności finansowych, oszczędzanie pieniędzy staje się priorytetem...

Jak radzić sobie z lękiem przed wystąpieniami publicznymi?

Jeśli należysz do osób, które odczuwają lęk przed wystąpieniami...

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia treści?

Nowe technologie wpływają na niemal każdą dziedzinę życia. Sztuczna...

Jak stworzyć własny ogród warzywny na balkonie?

Czy marzysz o świeżych, smacznych warzywach bez konieczności wychodzenia...

Udostępnij

Nie ma wątpliwości, że ćwiczenia są dla nas dobre. Chodzenie to świetny sposób na poprawę kondycji i zachowanie zdrowia. Ilość energii spalonej podczas marszu zależy od pokonanego dystansu i prędkości, z jaką się poruszasz. Na przykład, jeśli pokonasz 3 kilometry w średnim tempie, spalisz około 300 kalorii. Oznacza to, że musiałbyś spalać około 100 kalorii na godzinę. Ludzie, którzy chodzą 10 000 kroków tygodniowo, zmniejszają ryzyko chorób serca o 30 procent, cukrzycy o 19 procent, a niektórych rodzajów raka o 18 procent.

Możesz zaoszczędzić dużo czasu, spacerując codziennie. Co to znaczy? Cóż, nie potrzebujesz wymyślnego członkostwa na siłowni ani żadnego sprzętu — wystarczy para wygodnych butów. Istnieje wiele aplikacji, które śledzą Twoje codzienne, w tym chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze itp. Niektóre nawet podają wynik po obliczeniu codziennych kroków ile udało nam się spalić kalorii. Wszystko o chodzeniu dziennie “magicznych 10 000 kroków”poniżej.

Chodzenie przynosi korzyści Twojemu ciału, mózgowi i umysłowi

Chodzenie przynosi korzyści ciału, mózgowi i umysłowi na wiele różnych sposobów. Nie tylko pomaga nam schudnąć, ale także wzmacnia kości, mięśnie, stawy, serce, płuca i naczynia krwionośne. Jednak chodzenie jest szczególnie pomocne w utrzymaniu silnych stawów i ścięgien, jednocześnie dając nam możliwość rozmawiania z innymi i poznawania ludzi.

Chodzenie to świetny sposób na ćwiczenia, które są tanie i nie wymagają specjalnego sprzętu. Regularne spacery przyspieszają tętno, spalają kalorie, zmniejszają poziom stresu, pomagają utrzymać mocne kości, budują mięśnie, a nawet mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Oprócz tych fizycznych zalet, mentalny aspekt ćwiczeń poprawia nastrój, zmniejsza niepokój i może zwiększyć koncentrację. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy chodzili co najmniej 30 minut dziennie, rzadziej cierpieli na depresję niż ci, którzy tego nie robili.

Chodzenie poprawia zdrowie psychiczne

Chodzenie poprawia zdrowie psychiczne, pomagając nam uwalniać endorfiny i serotoninę. Endorfiny to hormony wytwarzane naturalnie w ludzkim ciele, natomiast serotonina jest neuroprzekaźnikiem związanym ze szczęściem i dobrym samopoczuciem. Kiedy chodzimy, uwalniamy do naszych mózgów tego typu substancje chemiczne, dzięki czemu czujemy się szczęśliwsi i spokojniejsi.

Chodzenie pomaga utrzymać formę

Jeśli chcesz pozostać w formie, musisz w każdym tygodniu zadbać o odpowiednią ilość ćwiczeń. Możesz włączyć chodzenie do swojej codziennej rutyny, jeśli chcesz spalić kalorie i zachować aktywność.

Chodzenie jest świetne dla zdrowego serca. Chodzenie zwiększa ilość tlenu wypompowywaną przez serce i pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Ponadto chodzenie może poprawić krążenie i obniżyć ciśnienie krwi. Regularne chodzenie ma wiele zalet. Od poprawy zdrowia serca po zapobieganie otyłości ma wiele pozytywnych skutków. Nawet gdy jesteś zmęczony, energiczny 20-minutowy spacer może dać ci zastrzyk energii. Dodatkowo możesz cieszyć się pięknymi widokami bez marnowania zbyt wiele czasu w korku aby pojechać w urokliwe miejsce.

Chodzenie może pomóc w poprawie wzorców snu

Kiedy śpimy, nasze ciała w naturalny sposób odprężają się i zbliżają do stanu spoczynku, aby zregenerować się po codziennych czynnościach. Wczesne wstawanie i rozpoczynanie dnia energicznym spacerem może dać Ci większą motywację do właściwego rozpoczęcia dnia i promowania lepszych wzorców snu.

Chodzenie czyni nas też szczęśliwymi. Ludzie, którzy często spacerują w ciągu dnia, czują się szczęśliwsi i mają mniej negatywnych myśli niż ci, którzy tego nie robią. Spacerując, możemy skupić się na otaczającym nas świecie, zamiast martwić się tym, co dzieje się w domu, pracy czy szkole.