grudzień1 , 2023

Jak dbać o swoje ubrania aby długo wyglądały jak nowe

Polecane

Paski do spodni ze skór naturalnych – ręcznie robione projekty na lata

Kaletnictwo jest niezwykle interesującą dziedziną rzemiosła, w której wykonuje...

Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe dla swojej firmy?

Nie od dziś każdy przedsiębiorca, nawet ten niewielki, a...

Jak dbać o swój mózg?

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak...

Dlaczego warto być aktywnym w życiu?

Wiele osób spędza życie pracując, śpiąc lub oglądając telewizję...

Pomysły na hobby dla introwertyka

Istnieją pewne hobby, które przemawiają tylko do ekstrawertyków. Jeśli...

Udostępnij

Ile razy kupowałeś nowe ubranie tylko po to, by później zdać sobie sprawę, że jakaś jego część się zniszczyła? Jeśli chcesz, aby Twoje ubrania wytrzymały dłużej, powinieneś stosować techniki czyszczenia, które sprawią, że Twoje ubrania będą wyglądały jak nowe. Sprawdź jak dbać o ubrania aby zawsze wyglądały jak nowe.

Regularne pranie

Regularne pranie chroni tkaninę przed brudem i pomaga zachować jej kolor. Ubrania należy prać co najmniej dwa razy w tygodniu w zimnej wodzie. Pomiędzy praniami powieś ubrania na otwartej przestrzeni, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć blaknięcia. Jeśli masz pralkę, używaj jej tylko raz w tygodniu, aby zapobiec niepotrzebnemu zużyciu ubrań. Pamiętaj, aby wysuszyć ubrania po ich praniu. Nigdy nie susz ubrań w suszarce bębnowej i nigdy nie zostawiaj mokrych ubrań wiszących na noc. Suszarki powodują również uszkodzenia tkanin.

Aby zachować jakość swojej jedwabnej bluzki, spróbuj przechowywać ją w specjalnej torbie przeznaczonej właśnie do takich rzeczy. Jedwabne podszewki często wymagają dodatkowej uwagi, aby zachować jakość.

Detergent nigdy nie powinien być rozpuszczony w wodzie po praniu. Jeśli detergent jest nasączony z wodą, cząsteczki mydła rozpadają się i nie spełniają swojego zadania. Niedokładne wypłukanie ubrań uszkadza włókna tkaniny i powoduje rozdarcia i dziury. Ponadto, jeśli używasz silnych detergentów na bazie chemicznej, mogą wysuszać odzież i powodować jej kurczenie się i odbarwienie. Dobrym sposobem na pozbycie się pozostałej wilgoci jest powieszenie mokrego prania na świerzym powietrzu, aby wyschło. Możesz nawet włożyć ubrania do pralki z zimną wodą, aby jeszcze raz je wypłukać.

Niska temperatura prania i prasowanie

Zawsze należy prać pranie w temperaturze 40 stopni lub niższej. Gorąca woda zniszczy włókna, a wybielacz powoduje wyblaknięcie. Suszarki w rzeczywistości oprócz gorącego powietrza, używają tarcia, aby wytworzyć ciepło do ogrzania ubrań. Przegrzanie ubrań skraca ich żywotność.

Podczas prasowania odzieży chcesz odprowadzić parę z ubrania. Upewnij się, że żelazko nie leży bezpośrednio na prasowanym materiale. Zamiast tego umieść ręczniki na obszarze, w którym chcesz prasować, a następnie umieść żelazko na tych ręcznikach. Nie naciskaj ani nie ciągnij materiału podczas prasowania.

Porada: Jeśli zauważysz plamy na ubraniu, spróbuj najpierw natrzeć plamę alkoholem. Alkohol najlepiej działa, gdy nakłada się go natychmiast po pojawieniu się plamy. Następnie delikatnie przetrzyj miejsce czystą szmatką. Jeśli te kroki nie zadziałają, namocz poplamione ubranie w roztworze octu i sody oczyszczonej. Po usunięciu plam dokładnie wypłucz kawałek i powieś do wyschnięcia.

Zawieś czyste ubrania poza zasięgiem zwierząt

Jeśli martwisz się, że Twój pies lub kot bardzo lubi gryźć różne rzeczy, upewnij się, że ubrania poza jego zasięgiem. Jeśli nie chcesz, aby Twój zwierzak zniszczył ci ubranie, umieść je w szczelnych torbach lub przykryj folią. Możesz także dokupić pokrowce przeciw gryzieniu dla swojej odzieży.

Materiały syntetyczne, takie jak akryl i nylon, wymagają specjalnej obróbki, aby dłużej nam służyły. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby usunąć uporczywe plamy i zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia w inny sposób. Po wyczyszczeniu przechowuj wyczyszczoną odzież w chłodnym, ciemnym miejscu do czasu ponownego użycia.

Nie pozwól, aby brudne ubrania leżały

Jeśli nie nosisz czegoś na bieżąco, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce zapomnisz o tym ubraniu. Przechowujesz pewnie te rzeczy w szufladach lub szafach, gdzie będą ukryte przed wzrokiem. Im dłużej twoje ubrania leżą, tym bardziej się brudzą. Kilka razy w roku powinniśmy przejrzeć naszą szafę i wyrzucić to, co Ci nie pasuje. Nie zapomnij też o butach. Buty są podobne do skarpet, ponieważ brudzą się w ten sam sposób. Jeśli pozwolisz swoim tenisówkom leżeć w błocie, spodziewaj się, że będą śmierdzieć jeszcze gorzej niż skarpety.